місія

Місія бібліотеки - бути справжнім інформаційним та культурним центром у мікрорайоні, популяризувати знання, забезпечувати дозвілля мешканців .

середа, 18 лютого 2015 р.

ТВОРЧІ ОБРІЇ УЛАСА САМЧУКА

 "Я не тому письменник українського народу, що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов*язокперед народом. Бог вложив в мої руки перо. Хай буде дозволено мені використати його для доброго, для потрібного!"

                       Улас Самчук

20 лютого минає 110 річниця від дня народження Уласа Самчука. Як часто трапляється, тільки після смерті письменник постав перед наступними поколіннями на весь зріст своєї творчої  індивідуальності, на всю широчінь розмаху своєї обдарованості і неповторності.

На жаль, ще й досі, велика кількість українців або взагалі нічого не чули про волинського Гомера, або, керуючись настановами радянської пропаганди, вважають його прислужником фашистів.

А між тим Україна має пишатися, що Улас Самчук входить до еліти світового письменства, а його могутній роман «Волинь» був номінантом Нобелівської премії в галузі літератури. Він першим з усіх письменників світу розповів людям правду про голодомор 1932 — 1933 рр. у романі «Марія», прославив вояків УПА в творі «Чого не гоїть огонь». Не менш вагома й публіцистична спадщина Уласа Самчука, апогеєм якої стало його редакторство в газеті «Волинь», що почала виходити в Рівному в 1941 році.

Улас Олексійович Самчук народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині.  Навчався в Дерманській вищепочатковій школі (1917-1920), потім - в Українській мішаній приватній гімназії в Крем’янці. У 1927 році, будучи жовніром польського війська, перейшов кордон і навчався у Бреславському (Вроцлавському), а згодом – Українському Вільному (Прага) університетах. В 1938-1939 роках брав участь у відомих подіях на Закарпатті. Із серпня 1941 р. редагував газету “Волинь”, яка виходила в Рівному під час гітлерівської окупації. Виїхавши з України в 1944 році, пройшов через табори переміщених осіб і опинився в Канаді (Торонто). Там він створив більшість своїх творів, активно співробітничав з Інститутом дослідів Волині, з Товариством “Волинь” у Вінніпезі. Помер 9 липня 1987 року, похований в Канаді (Торонто).

Перегорнути сторінки трагічної повісті життя і творчості Уласа Самчука, пройтися творчими дорогами письменника , який упродовж усього життя був "у вічному вигнанні", змогли користувачі, які 18 лютого завітали до бібліотеки. До їх уваги у відділі абонементу оформлений перегляд "Творчі обрії Уласа Самчука"









                                                                                                                           

вівторок, 17 лютого 2015 р.

СТОРІНКАМИ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Рік тому українці перетворили столичний Майдан на серце революційних подій. Обурені рішенням уряду, громадяни не прийняли відмову влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС та вийшли на майдан Незалежності. Так розпочалася Революція гідності, яка ще живе в пам’яті українців.

94 дні Євромайдану, який із мирних протестів громадян переріс у масове криваве протистояння за право називати себе українцями та гідно жити у власній країні.
Рік тому ніхто не міг уявити, що українці здатні так міцно згуртуватися, ризикуючи власним здоров’ям і життям у захисті цілісності України, підтримуючи рідну армію, лікуючи поранених, допомагаючи переселенцям. Ми пережили анексію Криму та кровопролиття Донбасу. Зараз живемо у напруженому ритмі так званого перемир’я.
Молоде покоління українців і уявити не могло, що про збройні конфлікти знатиме не з підручників історії, а з власного досвіду, набутого на передовій під час цієї неоголошеної війни.
Зима 2013–2014 року повністю змінила українське суспільство. Майдан дав людям різного віку віру в свої сили та міцно об’єднав однодумців заради досягнення спільної мети.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
 Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Саме до цієї дати 17 лютого у читальному залі бібліотеки відкрито невеликий перегляд "Сторінками революції гідності". Відкриваючи перегляд, завідувачка бібілотеки Кузьминська О.В. запропонувала користувачам переглянути пресу минулого року, де повномасштабно висвітлювалися ті події. Неабияку зацікавленість викликав перегляд світлин, які були зроблені на Майдані Незалежності. 




Минув майже рік, як сотні сердець згоріли за перемогу і запалили ще мільйони інших. За рідну Батьківщину, за наше з вами майбутнє сини України поклали свої голови на київському Майдані і на Донбасі. І наш з вами обов’язок перед тими, хто загинув за Україну,пам*ятати про них, і зробити все можливе, щоб мрії про краще життя України стали реальністю.