місія

Місія бібліотеки - бути справжнім інформаційним та культурним центром у мікрорайоні, популяризувати знання, забезпечувати дозвілля мешканців .

середу, 18 лютого 2015 р.

ТВОРЧІ ОБРІЇ УЛАСА САМЧУКА

 "Я не тому письменник українського народу, що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов*язокперед народом. Бог вложив в мої руки перо. Хай буде дозволено мені використати його для доброго, для потрібного!"

                       Улас Самчук

20 лютого минає 110 річниця від дня народження Уласа Самчука. Як часто трапляється, тільки після смерті письменник постав перед наступними поколіннями на весь зріст своєї творчої  індивідуальності, на всю широчінь розмаху своєї обдарованості і неповторності.

На жаль, ще й досі, велика кількість українців або взагалі нічого не чули про волинського Гомера, або, керуючись настановами радянської пропаганди, вважають його прислужником фашистів.

А між тим Україна має пишатися, що Улас Самчук входить до еліти світового письменства, а його могутній роман «Волинь» був номінантом Нобелівської премії в галузі літератури. Він першим з усіх письменників світу розповів людям правду про голодомор 1932 — 1933 рр. у романі «Марія», прославив вояків УПА в творі «Чого не гоїть огонь». Не менш вагома й публіцистична спадщина Уласа Самчука, апогеєм якої стало його редакторство в газеті «Волинь», що почала виходити в Рівному в 1941 році.

Улас Олексійович Самчук народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині.  Навчався в Дерманській вищепочатковій школі (1917-1920), потім - в Українській мішаній приватній гімназії в Крем’янці. У 1927 році, будучи жовніром польського війська, перейшов кордон і навчався у Бреславському (Вроцлавському), а згодом – Українському Вільному (Прага) університетах. В 1938-1939 роках брав участь у відомих подіях на Закарпатті. Із серпня 1941 р. редагував газету “Волинь”, яка виходила в Рівному під час гітлерівської окупації. Виїхавши з України в 1944 році, пройшов через табори переміщених осіб і опинився в Канаді (Торонто). Там він створив більшість своїх творів, активно співробітничав з Інститутом дослідів Волині, з Товариством “Волинь” у Вінніпезі. Помер 9 липня 1987 року, похований в Канаді (Торонто).

Перегорнути сторінки трагічної повісті життя і творчості Уласа Самчука, пройтися творчими дорогами письменника , який упродовж усього життя був "у вічному вигнанні", змогли користувачі, які 18 лютого завітали до бібліотеки. До їх уваги у відділі абонементу оформлений перегляд "Творчі обрії Уласа Самчука"









                                                                                                                           

Немає коментарів:

Дописати коментар